360 odblasków dla dzieci

grudzień 07 2022

Od lat wspieramy lokalną społeczność. Teraz postanowiliśmy włączyć się do akcji Bezpieczny Mikołaj, organizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. W ramach tej inicjatywy przekazaliśmy dzieciakom odblaskowe opaski, które trafiły do mikołajkowych paczek.

Coraz zimniej na dworze i ciemniej na drogach. Uczniowie miłoszyckiej podstawówki docierają do szkoły autobusem, na rowerze czy pieszo. Aby byli bezpieczni, dyrekcja szkoły zdecydowała edukować ich pod kontem widoczności i poprawności zachowań na drodze. Dlatego też w tym roku szkolne Mikołajki odbyły się pod hasłem bezpieczeństwa.

Jako firma transportowa zadbaliśmy o widoczność dzieci na drodze.

– Rano jest jeszcze bardzo ciemno, kierowcy nie zawsze widzą przechodniów. Bardzo ważne jest aby piesi byli dobrze oznakowani. Trzeba też pamiętać, że kierowcy samochodów ciężarowych mają inne pole widoczności niż kierujący samochodami osobowymi. O tej porze roku warto zadbać o dodatkowe odblaski i nie chodzi tu tylko o dzieci, ale również o dorosłych – podkreśla Waldemar Głuszko, właściciel firmy Transport Ciężarowy Waldemar Głuszko.

Opaski trafiły do paczek mikołajkowych organizowanych przez dyrekcję i Radę Rodziców miłoszyckiej szkoły. Wszystkim życzymy bezpiecznych mikołajek!