Nasze szlachetne serca

grudzień 12 2022

Pracownicy Transport Ciężarowy Waldemar Głuszko nie raz pokazali, jak wielkie mają serca. Obok ludzkich dramatów nie potrafią przejść obojętnie. Tym razem zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka, organizowaną przez fundację Wiosna.org. Dzięki nim, 70-letnia Pani Danuta poczuła magię świąt.

Dla naszych pracowników czas świąt to również czas niesienia pomocy innym. Przez lata osoby pracujące w Centrum Spedycyjnym w Międzychodzie składały się na zorganizowanie Szlachetnej Paczki. W tym roku swoim działaniem zarazili również właściciela firmy, pracowników z Miłoszyc i Działu Handlowego.

– W naszym oddziale pracuje Marta Borowska, która jest również wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Dzięki temu, każdego roku sami zbieraliśmy pieniądze, aby kupić rzeczy potrzebne biednym rodzinom. W tym roku przyłączył się do nas Waldemar Głuszko i pracownicy z innych działów. Bardzo szybko uzbieraliśmy potrzebne fundusze, dzięki czemu kupiliśmy pralkę, odkurzacz, zapas żywności z długim terminem ważności, chemię i kosmetyki. W miniony weekend nasza paczka trafiła do potrzebującej starszej pani. Uśmiech na jej twarzy i łzy wzruszenia były najlepszą nagrodą za nasze starania – mówi Ryszard Rosa, kierownik Centrum Spedycyjnego w Międzychodzie.

Pani Danuta, której pomagała nasza firma, jest schorowaną, samotną kobietą, utrzymującą się z emerytury w wysokości 1 610 zł. Po opłaceniu rachunków i kupnie leków, na życie zostaje jej 355 zł. Dzięki szlachetnej postawie zatrudnionych w TC Głuszko, 70- latka będzie miała piękne święta.