Transport maszyn rolniczych Wrocław

Jak zorganizować transport maszyn rolniczych?

Przewiezienie z punktu A do punktu B (nawet jeżeli leżą one od siebie w odległości wielu kilometrów) ładunków o niewielkich gabarytach, nie stanowi większego problemu. Przysłowiowe schody zaczynają się dopiero, gdy w grę wchodzi transport maszyn rolniczych z Wrocławia na drugi koniec Polski czyli tak zwany transport ponadnormatywny np. z pomorza.

Firma Głuszko, eksperci od przewozu maszyn rolniczych i innych ładunków ponadgabarytowych, przygotowali krótki poradnik – zapraszamy do lektury!

Jak przygotować ładunek do transportu?

Organizując przewiezienie maszyn rolniczych (na przykład kombajnów czy traktorów) lub budowlanych, a także innego sprzętu ponadnormatywnego, trzeba się do przeprowadzenia całej operacji odpowiednio przygotować. Maszyny powinny być wyłączone i właściwie zabezpieczone. To nie książka, którą można spakować w karton i nadać na poczcie. Mało kto posiada odpowiednie pojazdy umożliwiające transport tak dużych ładunków. Trzeba więc zorganizować odpowiednią firmę, która organizuje transport maszyn rolniczych.

Czym kierować się przy wyborze firmy przewozowej?

Jest kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę w sposób szczególny przy wyborze firmy organizującej transport maszyn rolniczych. Przeglądając oferty zamieszczone na stronach internetowych, wiele osób odruchowo skieruje swoje pierwsze kroki do zakładki cennik. Czy jednak cena zawsze powinna być ostatecznym i jedynym wyznacznikiem? Transport maszyn rolniczych z Wrocławia do innych punktów (również za granicę) wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Kluczowe powinno być zatem bezpieczeństwo przewożonego ładunku i doświadczenie firmy obsługującej przewóz. Warto poszukać w sieci opinii Klientów.

Przewóz niestandardowych maszyn rolniczych

O ile jeszcze transport zwykły można zorganizować stosunkowo szybko, nie będzie stanowiło większej trudności znalezienie firmy świadczącej takie usługi, to w przypadku ładunków rolnych wystających poza obrys naczepy,  trzeba poszukać specjalistów oferujących transport maszyn rolniczych. W ten sposób można sprawnie i bezpiecznie przewieźć nawet duże maszyny rolnicze na terenie Polski i całej Europy. W tym pomoże firma Głuszko z Wrocławia – zapraszamy do kontaktu!